EJRTÜ tervisepäev toimub 16. oktoobril 2016 algusega kell 17 Tallinnas Tiina Toometi kliinikus (Sõle 3). Tervisepäeval on võimalik teostada kahte uuringut – silmauuring ja põlveuuring. Mõlemad uuringud on kohustuslikud aretusnõuetes.
.
Silmauuringul saavad kõik uuringu läbinud koerad ametliku hinnangu, mis kantakse ka Eesti Kennelliidu (EKL) registrisse. Silmauuringu tulemus on kehtiv 1 kalendriaasta. Silmauuringuks tilgutatakse koerale silma tilgad ja spetsiaalse aparaadi abil uurib loomaarst koera silmi.
.
Põlveuuringul saadav tulemus on üle 1 aasta vanustel koertel ametlik, tulemus kantakse EKL-i registrisse. Uutes aretuseeskirjas on täiendus, mille kohaselt on soovituslik teha üle 5 aasta vanusele koerale korduspõlveuuring, kui esmane uuring on tehtud nooremalt kui 3 aastaselt. Põlveuuring teostatakse koera katsudes, st narkoos ei ole vajalik.
.
Hinnad EJRTÜ liikmetele:
Silmauuring 35 EUR (dr Ülle Kell)
Põlveuuring 20 EUR (dr Kadi Viitmaa)
Tasumine toimub kohapeal sularahas.
.
Uuringu eelduseks on, et koer on märgistatud mikrokiibiga. Omanikel tuleb kindlasti kaasa võtta koera tõutunnistus. Kui tegemist on tõupaberiteta koeraga, siis on uuringu tulemus vaid pererahvale teadmiseks.
.
Osaleda saavad ainult eelregistreeritud koerad. Osalema pääsevate koerte arv on piiratud.
Registreerimine toimub e-maili teel. Palume saata e-mailile info [at] jackrussellterjer [dot] ee järgnevad andmed: koera ametlik nimi, omaniku nimi, kas soovite osaleda ühes või mõlemas uuringus. Registreerimine lõpeb 14. oktoobril 2016. Peale registreerimise lõppu jagatakse koerad gruppidesse ja antakse e-maili teel teada täpne kohaletulemise kellaaeg.
.
Uuringute vajalikkusest saab lugeda Jack Russell'i terjerite aretusnõuetest.