Tervisepäev

EJRTÜ tervisepäev toimub 10. detsembril 2017 algusega orienteeruvalt kell 15-16 (olenevalt soovijate arvust) Tallinnas Tiina Toometi kliinikus (Sõle 3). Tervisepäeval on võimalik teostada kahte uuringut – silmauuring ja põlveuuring. Mõlemad uuringud on kohustuslikud aretusnõuetes.
Silmauuringul saavad kõik uuringu läbinud koerad ametliku hinnangu, mis kantakse ka Eesti Kennelliidu (EKL) registrisse. Silmauuringu tulemus on kehtiv 1 kalendriaasta. Silmauuringuks tilgutatakse koerale silma tilgad ja spetsiaalse aparaadi abil uurib loomaarst koera silmi. Silmauuringut teostab dr Ülle Kell.
Põlveuuringul saadav tulemus on üle 1 aasta vanustel koertel ametlik, tulemus kantakse EKL-i registrisse. Uutes aretuseeskirjas on täiendus, mille kohaselt on soovituslik teha üle 5 aasta vanusele koerale korduspõlveuuring, kui esmane uuring on tehtud nooremalt kui 3 aastaselt. Põlveuuring teostatakse koera katsudes, st narkoos ei ole vajalik.
Hinnad:
Silmauuring 40 eurot.
Üle 10 aastastele koertele 20 eurot. Üle 10 aastaste koerte silmauuringus soodushinnaga osalemise eelduseks on, et omanik on praegu või on olnud varem EJRTÜ  liige või koer on saanud järglaseid.
Põlveuuring 15 eurot 
Tasumine toimub kohapeal sularahas.
Koer peab olema  märgistatud mikrokiibiga. Omanikel tuleb kindlasti kaasa võtta koera tõutunnistus. Kui tegemist on tõupaberiteta koeraga, siis on uuringu tulemus vaid pererahvale teadmiseks.
Osaleda saavad ainult eelregistreeritud koerad. Osalema pääsevate koerte arv on piiratud.
Registreerimine toimub e-maili teel. Palume saata e-mailile info [at] jackrussellterjer [dot] ee järgnevad andmed: koera ametlik nimi, omaniku nimi, kas soovite osaleda ühes või mõlemas uuringus. Registreerimine lõpeb 6. detsembril 2017. Peale registreerimise lõppu jagatakse koerad gruppidesse ja antakse e-maili teel teada täpne kohaletulemise kellaaeg.
Uuringute vajalikkusest saab lugeda Jack Russell'i terjerite aretusnõuetest: http://www.jackrussellterjer.ee/sites/default/files/ARETUSN6UDED%20UUS.pdf